Super Mario Bros. to pierwsza gra wideo, która przeszła do historii i stała się pierwszą grą, która została sprzedana w ponad 500 tysiącach egzemplarzy. Super Mario Bros. został wydany w Japonii 11 października 1985 roku, a w Ameryce Północnej 15 lipca 1986 roku. Została ona opracowana przez firmę Nintendo.

Ideą gry jest dotarcie do celu znajdującego się na końcu poziomu. Super Mario Bros. zawiera 8 światów, a każdy z nich ma 7 poziomów. Każdy świat nazywany jest “światem” i w sumie w grze są 64 światy. Super Mario Bros. posiada również tajny poziom o nazwie “Dark Land”. Nazwa gry również pochodzi od tytułu gry.

Głównym bohaterem gry jest Mario, postać fikcyjna. Jest on głównym bohaterem gry. Gra jest grą platformową typu side scrolling. Zadaniem gracza jest skakanie i bieganie po ekranie oraz zbieranie monet. Gracz kontroluje Mario za pomocą przycisków kierunkowych, a za pomocą przycisku A do skoku.

Jak grać w Super Mario Bros:

Aby zagrać w Super Mario Bros., najpierw należy nacisnąć przycisk START, aby wybrać grę. Następnie naciśnij przycisk B, aby zmienić widok kamery. Na początku gracz będzie miał punkt widzenia z góry Mario. Istnieje również ikona power up. Ikona ta znajduje się w lewym górnym rogu ekranu. Naciśnij przycisk L, aby zdobyć monetę.

Wnioski:

Ten artykuł jest o tym, jak grać w Super Mario Bros. i jestem pewien, że nigdy wcześniej nie grałeś w tę grę. Mam nadzieję, że ci się podobało. Proponuję również spróbować zagrać w tę grę i zobaczyć, jak to jest.