Prawdopodobnie wiesz, że podświetlenie klawiatury laptopa nie jest problemem, gdy używasz zwykłego laptopa. Ale co się dzieje, gdy podłączysz klawiaturę stacjonarną do laptopa, wtedy trudno jest sprawdzić klawisze, ponieważ podświetlenie zostaje automatycznie wyłączone.

Ten problem występuje głównie na laptopach HP Omen, ale nie martw się, jeśli masz podobny problem, istnieje kilka rozwiązań dostępnych dla Ciebie, aby naprawić ten problem.

W tym artykule powiem Ci, jak naprawić problem podświetlenia klawiatury na laptopie HP Omen.

Najpierw sprawdź, czy używasz klawiatury przewodowej lub bezprzewodowej i ile razy podłączyłeś laptopa do zewnętrznego monitora.

Jeśli używasz klawiatury bezprzewodowej, to musisz ją odłączyć, a następnie podłączyć ponownie, aby sprawdzić, czy problem został naprawiony.

Po drugie, sprawdź, czy używasz właściwego typu klawiatury. Istnieją dwa rodzaje klawiatur, jeden to klawiatura USB, a drugi to klawiatura PS/2.

Teraz, jeśli używasz klawiatury USB, to odłącz ją i podłącz ponownie.

Po trzecie, jeśli używasz klawiatury PS/2, to musisz nacisnąć kombinację klawiszy FN + F5, która włączy podświetlenie.

Wnioski:

Podsumowując, są to trzy rzeczy, które musisz spróbować, jeśli masz do czynienia z problemem podświetlenia klawiatury na laptopie HP Omen. I to jest jedyne rozwiązanie tego problemu.