Canada Day 2017 w Polsce

Kanada to drugi (po Niemczech) kraj, który odwiedza maskotka Signal the Frog®. Również w tym przypadku za udział lub organizację eventu w pierwszy weekend lipca (1-2.07.2017) można otrzymać wirtualną pamiątkę – Canada Day 2017 souvenir. W Polsce zaplanowano aż 30 różnych wydarzeń, niektóre z nich mniej lub bardziej związane są z Kanadą i obchodami 150 lecia tego kraju. W których warto wziąć udział? Poniżej lista najciekawszych eventów w Polsce.

Kanadyjką w Canada Day 2017 (sobota 1.07, godz. 11:00, rzeka Budkowiczanka, woj. opolskie).

Najbardziej „kanadyjski” event w Polsce to CITO na niewielkiej (fragmentami mniej niż 2m szerokości) rzece w woj. opolskim. Uczestnicy będą mieli okazję przepłynąć odcinek ok. 8km łodziami, których nazwa pochodzi od największego kraju Ameryki Północnej, przy okazji sprzątając rzekę i jej okolice. Po zakończeniu spływu przewidywany jest poczęstunek w postaci kanadyjskich specjałów. Na event należy sobie zarezerwować kilka godzin. Całość na świeżym powietrzu, w pięknych okolicznościach przyrody 😉 Koszt uczestnictwa (wypożyczenie sprzętu i transport) to 17zł/os. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.


Dzień Kanady 2017 / Canada Day 2017 (sobota 1.07, godz. 11:30, Warszawa)
Aby nawiązać do barw narodowych Kanady (przy okazji również polskich ;-)), uczestnicy proszeni są o przybycie w strojach biało-czerwonych. Krótki, trzydziestominutowy event w sobotnie przedpołudnie.


150-lecie powstania Kanady! (sobota 1.07, godz. 10:00, Kraków)
Osoby, które wezmą udział w spotkaniu na krakowskim Rynku Podgórskim, mogą liczyć na pamiątkowe PWG. Organizatorzy proszą o zabranie „kanadyjskich akcentów” 😉 Tu również krótki, event w sobotnie przedpołudnie, który potrwa pół godziny.


Kanada mo 150 lot – kanu czy listek? (sobota 1.07, godz. 20:00, Mikołów, woj. śląskie)
Niespodzianka czeka na uczestników spotkania w Mikołowie. Chociaż w listingu konkretów niewiele, organizator już nieraz pozytywnie zaskoczył atrakcjami. Z pewnością atrakcje związane z Kanadą będą co najmniej dwie – fotograficzna i.. spożywcza 😉 Event odbędzie się w sobotni wieczór i potrwa co najmniej trzydzieści minut.


Spotkanie pod klonem (niedziela 2.07, godz. 17:00, Jaworzno, woj. śląskie)
Symbolem Kanady jest liść klonu, symbolem Jaworzna jest.. klon jawor, od którego pochodzi również nazwa miasta. Sam event odbędzie się pod prawie stuletnim pomnikiem przyrody – klonem jaworem.
Uczestnicy, którzy przybędą na współrzędne w niedzielę o godzinie 16:00, mogą również liczyć na poczęstunek w postaci ciasta. Z syropem. Klonowym, a jakże!

Spotkanie przy Klonie (niedziela 2.07, godz. 17:00, Szprotawa, woj. lubuskie)
Podwójny powód do świętowania mają geokeszerzy z miejscowości Szprotawa – jeden z pierwszych keszy w tym mieście został założony przez.. Kanadyjczyka. Dodatkowo, spotkanie odbędzie się w parku.. klonowym. Niedzielne popołudnie, godzina 17:00.


Pozostałe eventy to typowe, półgodzinne meet&greet, które nie są związane w żaden sposób z Canada Day lub organizatorzy nie przewidzieli żadnych aktywności towarzyszących.