Wpis później

Jeśli jesteś keszerem ze sporą liczbą założonych skrytek lub/i obserwujesz wiele keszy z pewnością spotkałeś się z pewną ciekawostką: jest weekend, pogoda dopisuje. Od rana otrzymujesz mnóstwo powiadomień o nowych logach – krótkie „TFTC!”, logi zbiorcze, jakieś ciekawe wpisy i.. zapisy zawierające tylko „wpis później” (lub kilkuwyrazowy odpowiednik). O co w tym chodzi?

pozniej03
Niektórzy używają tej formy aby (rzekomo) zachować kolejność i godziny znalezień. Nawet jeśli tego dnia znaleźli całe.. dwie skrytki 😉 Co ciekawe, osoby, które znajdują dziennie kilkadziesiąt keszy, logują najczęściej wszystkie znalezienia tym samym logiem, po powrocie do domu, korzystając z notatek terenowych do zachowania kolejności i godzin.
Czy „wpis-późniejowcom” naprawdę chodzi o zachowanie kolejności? A może logują z telefonu i chcą dodać wpis online z dokładnością co do sekundy, nieważne czy wpisani są na pierwszym, drugim czy dwudziestym ósmym miejscu w logbooku? Oczywiście wpisy uzupełniają wieczorem sprzed komputera 😉
pozniej02
O ile uzasadnione (chociaż nieobowiązkowe) jest takie logowanie w przypadku FTFów, o tyle w innych przypadkach to kompletnie nie ma sensu – założyciel (i obserwujący) otrzymają powiadomienie mailowe (czyt. spam) o nowym logu, który zostanie zamieniony na poprawny wpis za kilka godzin czy dni (albo wcale ;-)). Niektórzy dodają taką treść celowo, aby później ją przeedytować dodając krytyczny komentarz (który z pewnością umknie zarówno założycielowi jak i obserwującym i nie spowoduje podniesienia ciśnienia). Czasami „po cichu” zmieniane są przy okazji daty (bo akurat do kalendarza będzie pasować znalezienie kilka dni później ;-)) a nawet typy logów – znalezienie staje się DNFem lub odwrotnie.

A Ty? Co sądzisz o takich wpisach? A może używasz tego typu logów i potrafisz je inaczej uzasadnić?;-)