Zmiany w logowaniu skrytek

W zeszłym tygodniu (30.03.2017) zostały ogłoszone zmiany w logowaniu skrytek, które zostaną wdrożone 8.05. Modyfikacje są niewielkie i nie będą zaskoczeniem dla wielu graczy. Zaskoczeniem może być jedynie fakt dlaczego zostały wprowadzone dopiero teraz. Co się zmieniło i jaki to będzie miało wpływ na keszowanie, statystyki i frajdę z poszukiwań? Szczegóły w dalszej części wpisu.

Koniec z logowaniem własnych skrytek!

1. Cache owners will no longer be able to log a „Find“, „DNF“, „Webcam Photo Taken“, „Needs Archived“, or „Needs Maintenance“ on their own caches.

Czyli właściciel (owner) nie będzie miał możliwości dodania logów typu „Found it” (znaleziona), „Did not find” (nieznaleziona), „Webcam photo taken” (odpowiednik „Found it” w skrytkach typu „Webcam”), „Needs archived” (wymaga archiwizacji) oraz „Needs maintenance” (wymaga serwisu).
Logika podpowiada, że takie reguły powinny zostać wprowadzone od samego początku. Część graczy wykorzystywała tę „furtkę”, aby poprawić swoje statystyki.
Oczywiście nie należy spodziewać się, że z początkiem maja zostaną usunięte takie wpisy, jednak narzędzie do wyszukiwania niepoprawnych logów przestanie być potrzebne.

Przypadkowe i mniej przypadkowe wielokrotne znalezienia

2. Players will no longer be able to log more than 1 (one) „Find“, “Webcam Photo Taken”, „Attended“, or „Will Attend“ per cache.

Czyli w skrytce będzie można dodać tylko jeden typu logu „Found it” (znaleziona), „Webcam photo taken” (odpowiednik „Found it” w skrytkach typu „Webcam”), „Attended” (wziął udział w wydarzeniu) oraz „Will attend” (zamiar udziału w wydarzeniu).
Ta zmiana również jest intuicyjna i większość geoposzukiwaczy się do niej stosowała.

Koniec z „przeliczaniem” czasu na PST
Daty wpisu nie będą już przeliczane na czas lokalny HQ Groundspeak’a (Seattle, WA).
Ta zmiana z punktu widzenia typowego „Kowalskiego” zupełnie nie ma znaczenia – większość użytkowników nawet nie wie, że aktualnie dodanie wpisu np. 6:00 czasu polskiego sprawi, że log doda się z datą dnia poprzedniego.

Informację podano dnia 30.03, więc raczej nie jest primaaprilisowym żartem, jednak ostatecznie dowiemy się tego już za miesiąc.