Human Trackable

Każdy poszukiwacz skrytek prędzej czy później się z nimi spotka – drobne przedmioty z dołączonym charakterystycznym, aluminiowym tagiem unikalnym tracking code oraz informacją, że przedmiot może być śledzony na stronie geocaching.com. Travelbugi codziennie przemierzają setki tysięcy kilometrów, podróżując po prostu od skrytki do skrytki lub z ustaloną przez właściciela misją.
Osobną grupą travelbug’ów są tzw. personal TB – przedmioty, które podróżują z właścicielem. Najczęściej w formie naszywki, t-shirt’a lub nalepki na samochodzie. Każdy z nich może zostać „odkryty” przez innych podczas spotkania z posiadaczem.

Część osób jest tak bardzo przywiązana do swoich trackabli, że tracking code nosi zawsze „ze sobą” w formie.. tatuażu. Na nieoficjalnej liście znajduje się już prawie dwieście zarejestrowanych „Travel Bug Tatoos”. Groundspeak postanowił wydzielić „przedmioty” podróżne z numerem naniesionym w ten sposób, dodając im osobną ikonkę:

Human trackable - ikonka

Human trakckable – ikonka


Geokeszerka z Wellington (Nowa Zelandia), współautorka popularnego bloga postanowiła pójść krok dalej. Swojego trackabla umieściła w formie.. implantu pod skórą, między kciukiem a palcem wskazującym lewej dłoni:

Źródło: http://www.notaboutthenumbers.com/

Źródło: http://www.notaboutthenumbers.com/

Jak widać na powyższym zdjęciu, właścicielka implantu w tej samej dłoni ma również.. magnes, który podobno pomaga przy podejmowaniu skrytek rozmiaru nano 😉
Pasywny tag RFID może zostać odczytany za pomocą smartfona lub innego czytnika poprzez zbliżenie go do wszczepionego chipa. Więcej szczegółów właścicielka (nosicielka?) podaje tutaj.

Jeśli masz personal trackable w postaci tatuażu na oficjalnej stronie znajdziesz instrukcję jak uzyskać odpowiednią ikonkę dla Twojego TB. Nie zapomnij również dopisać się do listy.

Żródło: http://rh-design.be/RubensEmpire

Żródło: http://rh-design.be/RubensEmpire