Virtual Reward 2.0

W połowie maja użytkownicy serwisu geocaching.com otrzymali zaproszenie do zgłoszenia chęci założenie skrytki wirtualnej. Warunkiem było nieotrzymanie takiej możliwości podczas pierwszej edycji (Virtual Reward 1.0) oraz zdobycie co najmniej 25 punktów FP. Pozostałe wymagania spełnił właściwie każdy aktywny keszer.

4.06.2019 spośród zgłoszeń wylosowano 4000 kont, które otrzymały możliwość założenia skrytki wirtualnej. W mediach społecznościowych dominowało zaskoczenie, że tak wiele osób zostało wybranych, jednak po krótkiej analizie statystyk w Polsce:

  • jest prawie 700 osób, które mają 25+ FP (w tym konta nieaktywne, utworzone tylko do publikacji skrytek (brak znalezień wykluczał kandydaturę))
  • 38 osób z Polski opublikowało wirtuala wcześniej
  • losowano tylko spośród tych, którzy się zgłosili

Szacunkowo z Polski wpłynęło nie więcej niż 300 zgłoszeń, które wzięły udział w losowaniu. Większość pochwaliła się znajomym a często również nieznajomym, na portalach społecznościowych, stąd wrażenie, że wybrańców jest tak wielu. Tymczasem nawet jeśli w grupie wybrańców znalazło się 100 osób ze współrzędnymi domowymi na terenie Polski, to zaledwie 2,5% całej puli. Zakładając, że Polska jest krajem, gdzie geocaching wciąż się rozwija a rozwój ten jest dynamiczny i zauważalny (co potwierdzają wizyty przedstawicieli HQ w zeszłym roku, powołanie nowych recenzentów i wiele innych), liczba „szczęśliwców” nie powinna zaskakiwać.

Zapraszam do podzielenia w komentarzach Waszymi szacunkami. Już za rok (należy przekazać do recenzji skrytkę do 4.06.2020) przekonamy się ile osób faktycznie zostało wybranych.

PS. Jeśli „masz” wirtuala do publikacji – nie spiesz się! Wkrótce wpis z poradami „Jak założyć dobrą skrytkę wirtualną”.